Güncel
Giriş Tarihi : 10-02-2021 18:16

Ulubey’den CHP’li Tugay Adak açıklaması

Siyasetçi yazar Fatma Ulubey, Kocaeli Kartepe Belediye Meclisinin CHP'li üyesi Tugay Adak’ın önceki gün yaşamına son vermesi üzerine yazılı açıklamada bulundu.

Ulubey’den CHP’li Tugay Adak açıklaması

Çok büyük üzüntü duyduğunu dile getiren Ulubey, açıklaamsında “Bir gencimiz hayatının baharında canına kıyıyor. Belki ki binlerce gencimiz çaresiz.”dedi.  

“İş sahası açamadığımız  tüm gençlerimizin vebali gerçekten  büyük”

CHP Kocaeli Kartepe Gençlik Kolları Üyesi Tugay Adak’ın (28) bir CHP emekçisi olduğunu ifade eden Ulubey, şunları dile getirdi:

“Turgay  bir CHP emekçisi. Seçim döneminde bayrak asarken direkten düşüp bir gözünü kaybetmiş. Ama yılmamış, parti içinde binlerce gencimiz gibi mücadelesini vermiştir. İşsizliğin, derinleşen yoksulluğun iyice kendisini hissettirdiği ülkemizde iş arama kanalları giderek tıkanmıştır. Tugay CHP 'li olduğu için demiyorum. Hangi siyasi görüşte olursa olsun, gençlerimizin işsiz olduğu  ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle yaşamına son verdiğini görüyoruz. Bu görüntü ülkemiz adına bizleri incitiyor. Evet, sahip çıkamadığımız, onlara iş sahası açamadığımız  tüm gençlerimizin vebali gerçekten  büyük. Işıklarda uyusun, ailesine sabırlar diliyorum. Gençlerimizin gelecek kaygısını taşımadığı bir ülke koşulu diliyorum. Lütfen gençlerimize sahip çıkalım.”

Kartepe Belediye Meclisinin CHP'li üyesi Tugay Adak (28) önceki gün İzmit 42 Evler Köprüsünden atlayarak yaşamına son vermişti. 

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA