Güncel
Giriş Tarihi : 12-01-2021 14:18

Memur-Sen'den GAP Gazeteciler Birliği Genel Merkezine ziyaret

Memur-Sen Adıyaman İl Temsilcisi Ali Deniz, beraberindeki heyetle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle GAP Gazeteciler Birliği Genel Merkezini ziyaret etti.

Memur-Sen'den GAP Gazeteciler Birliği Genel Merkezine ziyaret

Memur-Sen Adıyaman İl Temsilcisi Ali Deniz, ziyarette, 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutlayarak ve GAP Gazeteciler Birliği camiasının bayramını tebrik etti.

Deniz: Gazeteciler kamuoyu açısından çok önemli bir görevi ifa etmektedir

Deniz, burada yaptığı konuşmasında,‘.. Yorucu bir tempoyla toplumsal olaylardan afetlere, terörden savaş alanına kadar zor, tehlikeli anlarda ve yerlerde, üstelik zamanla yarışarak, gelişmeleri haberleştirerek bizlere servis eden gazeteciler kamuoyu açısından çok önemli bir görevi ifa etmektedir. Birçok basın emekçisi, haber peşinde koşarken pek çok tehlike atlatmakta, yaralanmakta, hatta canından olmaktadır."dedi.

"Düşünce, ifade özgürlüğü, basın özgürlüğüyle vardır"

İnsan hakları ve hürriyetinin kullanımı açısından basın hürriyetinin önem taşıdığını vurgulayan Deniz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Düşünce, inanç, kanaat ve ifade özgürlüğü ancak basın hürriyetiyle mümkün olabilir. Gerçeklerin haber olmadığı yerlerde insanlar doğrudan mahrum, yalana mahkûm olurlar. Bugün, birçok konuda bazı yayın organlarında sağlıklı haberlerin çıkmamasının sebebi, kasıtlı haber anlayışıyla zihinlerin perdelenmesidir. Bu nedenle, bütün medya mensupları yalnızca olanın olduğu gibi anlaşılmasına ve aktarılmasına aracılık etmelidir. Dünyanın birçok yerinde basın emekçileri, başta sosyal güvence imkânları olmak üzere, güvenli, sağlıklı çalışma imkânından yoksundur. Aldıkları ücret, insanca yaşama şartlarını sağlamada yetersizdir. Her 10 Ocak’ta siyaseten veya iyi dileklerle gazetecilerin daha insani hak ve çalışma şartlarına sahip olmaları yönündeki yapılan açıklamalar, genellikle güzel bir temenni olarak kalmakta, sorunlar ertelenmektedir.

Daha geniş yasal haklara sahip olmaları dileği ile mesai kavramı olmaksızın gece gündüz demeden ter akıtan basın emekçilerinin ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, bugünün çalışma şartlarının iyileştirilmesine vesile olmasını temenni ediyoruz."

Kıymaz: Adıyaman’a layık öğretmenevi lazım

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, "Birlikte Adıyaman’a yaraşır bir öğretmenevi yapımı için kolları sıvayalım." dedi.

"..Gazetecilik mesleğinde 35 yılı geride bıraktığını aktaran Kıymaz, şu ifadelere yer verdi:

"Mesleğe başladığım günlerde de Adıyaman’a iyi bir öğretmenevi lazım olduğunu söylemiştim, yazmıştım, Bu günde yine aynı noktadayız. Bu ayıp sadece öğretmenlerin değil hepimizindir, olayı gündemde sıcak tutup yapılmasına ön ayak olmamız lazım. 2006 yılı gibiydi milli eğitim promosyonları bu iş için ayrılmıştı o süreçte bu öğretmenevi yapılabilirdi, yapılamadı. Çok geç kalınmış değil ilgili kuruluş temsilcileriyle bir araya gelelim bu işe ben öncü olurum büyük bir kuruluşa bunu yaptırabiliriz."

Günün anlam ve önemine dair GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz’a basın ve medyadaki etkin çalışmaları nedeniyle plaket takdim edilerek resim verildi.

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA