Güncel
Giriş Tarihi : 10-01-2021 12:56

Siyasetçi yazar Ulubey'in 10 Ocak Gazeteciler Günü mesajı

Siyasetçi yazar Fatma Ulubey, "Kalemini kıran ama satmayan ne kadar engelleseler de, sansürleseler de gerçekleri yazan, ülkesinin geleceği için karanlıkla savaşan onurlu ve cesur gazetecilerimiz var olmaya devam edecektir." dedi.

Siyasetçi yazar Ulubey'in 10 Ocak Gazeteciler Günü mesajı

Ulubey, 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında,demokrasilerin olmazsa olmazlardan birinin de halkın ilkeli ve doğru haber almasını sağlayan basının özgürlüğü olduğunu kaydetti.

Basın organlarına baskı yaparak, temel prensiplerini uygulayan basın emekçilerini  susturarak her türlü cezayı  reva görmenin demokrasiyle asla bağdaşmayacağını vurgulayan Ulubey, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün basın emekçilerimizin zor koşullarda mücadele ettiğini biliyoruz. Sindirilen, susturulan, kendisine oto sansür uygulamak zorunda kalan bir anlayışı yaratanlar bilmelidir ki, tüm zorluklara, baskılara rağmen  rağmen halkın aydınlanmasını, bilgilenmesini sağlamak için halktan, haktan, hukuktan, adaletten yana olan basın emekçilerimiz var. Kalemini kıran ama  satmayan ne kadar engelleseler de, sansürleseler de gerçekleri yazan, ülkesinin geleceği için karanlıkla savaşan onurlu ve cesur gazetecilerimiz var olmaya devam edecektir. 

Dünya basın özgürlüğü sıralamasında karnesi zayıf olan ülkemizde, demokrasinin varlığının en önemli unsurlarından biri olan özgür basın için yılmadan mücadeleye devam diyerek, özgür habercilik koşullarının sağlandığı yarınlar diliyorum. İlkelerinden ödün vermeyen , tarafsız ve doğru bir şekilde insanların haber alma hakkını sağlayan tüm  gazeteci meslektaşlarımın, basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum."

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA