Güncel
Giriş Tarihi : 25-12-2020 21:14

Ortaokullu Azra, ilk bursunu İyilik Derneği'ne bağışladı - Videolu Haber

Adıyaman'da 2020 yılı devlet bursunu almaya hak kazanan Fatih İmam-Hatip Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Azra Yalçın, ilk bursunu Adıyaman İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Adıyaman temsilciliğine bağışladı.

Ortaokullu Azra, ilk bursunu İyilik Derneği'ne bağışladı - Videolu Haber

Adıyaman'da 2020 yılı devlet bursluluk sınavını kazanan Fatih İmam-Hatip Ortaokulu  8. Sınıf öğrencisi Azra Yalçın, aldığı ilk bursunu Adıyaman İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Adıyaman temsilciliğine bağışladı. 

"Sadaka vermek sünnettir" diyen Azra Yalçın, "Bende bu ibadetimi gerçekleştirmek için ilk bursumu bağışladım. Bağışımın yetim, öksüz ve ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım faaliyetlerine küçük de olsa bir katkı olmasını temenni ediyorum." dedi.

"Ülkemizin geleceği adına bir güzellik"

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Adıyaman temsilciliği gönüllüsü Yakup Ekinci ise, küçük yaştaki bir çocuğun bağışta bulunmasından çok mutlu olduklarını belirterek,"Küçük Azra'nın bu yaşta bu yüreğe sahip olmasının ülkemizin geleceği adına bir güzellik olduğunu söyleyebiliriz."şeklinde değerlendirdi.

Ekinci, daha önce de yine bir öğrencini ilk bursunu derneğe bağışladığını belirterek, şunları dile getirdi:

"Bu tür durumlar bize gençliğimiz ve geleceğimiz adına güzel umutlar vaad ediyor. Bu yaştaki bir çocuk normalde ilk bursuyla tablet, oyuncak, elbise, gezi vb. hayaller kurarken Azra gibi çocuklarımız iyilik, paylaşma, yardımlaşma, yardıma muhtaç insanlara bir nebze katkı sunmak adına bir hayal kuruyor ve bu hayali gerçekleştiriyor.

Gerek böyle bir düşünce gerekse böyle çocuklar yetiştiren ailelerin varlığına şahit olmak bizim için çok ama çok güzel bir duygu gerçekten. Biz de kendisi küçük yüreği büyük Azra'nın bu güzel ve erdemli davranışına uygun bir şekilde emanetini gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için gayret edeceğiz. Küçük Azra'da uygun görürse bu bağışını yetim ve muhtaçlara kışlık yardımı olarak değerlendireceğiz. Bunu da Azra'yla birlikte gerçekleşmeyi arzu ediyoruz."

Ekinci, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ailelere de seslenmek istiyorum, bu duygu ve düşüncede çocuklar yetiştirmek hem huzur hem de cennet vesilesidir. Sadece kendini düşünen, başkasına hayrı olmayan çocuklar zamanı geldiğinde anne-babalarına, kardeşlerine ve ülkelerine karşı da bencil olurlar ancak; başkasını düşünmeyi, başkasına yardım etmeyi öğrenen çocuklar yeri geldiğinde anne-babalarına, kardeşlerine ve ülkelerine karşı insani ve İslami görevlerinin bilincinde hareket ederek bireysel ve toplumsal huzura katkı sunarlar. Bu da bizim anne-baba ve toplumun bir bireyi olarak hedeflediğimiz ideal bir erdemdir. Bu vesileyle Azra'mıza ve ailesine teşekkür ediyor iyi ki varsınız diyorum."

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA