Güncel
Giriş Tarihi : 17-12-2020 14:02

Yarım asırlık Adıyaman Valilik binası saniyeler içinde yıkıldı - Videolu Haber

​Adıyaman'da, 1971- 2020 yılları arasında valilik binası olarak faaliyet gösteren 4 katlı bina iş makinelerin yardımıyla yıkıldı. Vatandaşlar yıkılma anını cep telefonu ile kaydetti.

Yarım asırlık Adıyaman Valilik binası saniyeler içinde yıkıldı - Videolu Haber

Turgut Reis Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan 1968 yılında yapımına başlanılan ve 1971 yılında faaliyete giren Adıyaman Valilik binası Orta Doğu Teknik Üniversitesi ekipleri tarafından yapılan incelemede depreme dayanıksız olduğu raporlandı.

Alitaşı Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde 2015 yılı ekim ayında başlayan ve 2020 Kasım ayında biten 55 bin metre kare alan üzerine kurulan 5 blok halindeki binada çok amaçlı konferans ve toplantı salonu, kapalı oto park alanı, tören alanı ve yemekhane yer alırken Hükümet Konağı ve İl Özel İdaresi Hizmet Binası taşıması yapıldı.

1971 yılında faaliyete giren ve 49 yıl hizmet veren eski Adıyaman Valilik binası anlaşma yapılan özel bir firma tarafından binada bulunan demirler sökülerek kolan üzerinde bırakıldı. İş makinaları desteğiyle kolonların kırılmasıyla 4 katlı bina saniyeler içinde çöktü.

4 katlı binanın yıkılma anı ise çevredeki vatandaşlar tarafından cep telefonları ile kaydedildi.

Yıkılan binanın yerine ise üstü meydan altı ise otopark olarak projelendirildiği öğrenildi.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA