Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 12-11-2020 15:55

CHP Adıyaman İl Başkanlığı, İzmir için kolları sıvadı

İzmir’de meyanda gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından yardım çalışmalarına başlayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanlığı, toplanan yardımları İzmir’e gönderecek.

CHP Adıyaman İl Başkanlığı, İzmir için kolları sıvadı

Türkiye, geçtiğizm ayın son gününde İzmir’de yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Yüzden fazla vatandaşın hayatını kaybettiği depremde binlerce kişi de evsiz kaldı. Ülkenin pek çok yerinden depremzedelere yardım gönderildi. Bu kapsamda CHP Adıyaman İl Örgütü de bir çalışma yaparak, Adıyaman genelinde İzmir için yardım topladı. İçerisinde gıda malzemeleri, kıyafet, battaniye ve yorgan gibi gereçlerin bulunduğu koliler paketlenerek, İzmir’e gönderilmek için hazırlandı. Konuyla ilgili açıklama CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet’ten geldi. 

“Depremle mücadele çalışmaları tüm Türkiye’de başlamalı”
 İzmir’de meydana gelen depremin herkesi üzdüğünü belirterek, depremle ilgili çalışmaların başlaması gerektiğine dikkat çeken Başkan Binzet, “Deprem gerçek yüzünü bir kere daha gösterdi. İzmir’deki bu acı tablo hepimizin yüreğini yaktı. CHP Adıyaman İl Örgütü olarak elimizden geleni yapmak adına bir yardım kampanyası başlattık. Yardımların toplanması noktasında emek veren Gençlik Kolu İl Başkanım Şehmus Ocak’a ve yardımda bulunan bütün Adıyamanlı yurttaşlarımıza çok teşekkür eder, deprem gerçeğinin farkına varılmasını ve tüm Türkiye genelinde depremle mücadele çalışmalarının rant ve yandaş gözetilmeksizin, halkın güvenliği ve sağlığı için başlamasını temenni ederim” dedi.

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA