Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 16-10-2020 14:20

Okul servislerinde hijyen denetimi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yeni eğitim-öğretim döneminde okullara öğrenci taşıyan servislerde denetimlere başladı.

Okul servislerinde hijyen denetimi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, okul servislerinde denetimlere başladı.

Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, 2020-2021 eğitim öğretim yılının açılması dolayısıyla okul servislerinde genel temizlik ve hijyen kuralları başta olmak üzere uyulması gereken hususları kontrol ediyor.

J plakalı öğrenci servislerinin denetimi 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada; "Trafik Zabıta Şube Müdürlüğü ekiplerimizce pandemi ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı genelgeleri ve İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis kararları kapsamında J plakalı öğrenci servislerine yönelik bir dizi denetimler devam ediyor. J plaka harici öğrenci taşınmaması, koltuk kapasitesi üzerinde öğrenci alınmaması, güzergah harici çalışılmaması, araçların genel temizliği, hijyen kurallarına uyulması, araçlarda el dezenfektanı bulundurulması, sosyal mesafeye uyulması, maskesiz seyahat edilmemesi gibi konularda öğrencilerimizin sağlığının korunması ve riske edilmemesi için ekiplerimizin denetim ve kontrollerini sürdürüyor." denildi.

Can güvenliği çok önemli

Geleceğin güvencesi olan öğrencilerin can güvenliğinin önemine değinilen açıklamada, "Çocuklarımızın konforlu ve güvenli bir şekilde seyahat etmesi, ailelerine güvenli şekilde teslim edilmesi büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle servis şoförlerin kanun ve yönetmeliklerde belirtilen kurallara uymaları konusunda uyararak denetimlere devam ediyoruz.” ifadelerine de yer verildi.

 

Kaynak : PHANELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA