Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 09-10-2020 15:05

3 engelli kardeşe özel günübirlik gezi düzenlendi

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu, 3’ü de engelli olan kardeşlere günübirlik gezi düzenledi.

3 engelli kardeşe özel günübirlik gezi düzenlendi

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu,  engellilerin hayatına dokunmak adına yapmış olduğu çalışmalara aralıksız devam ediyor.

Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş, düzenlemiş oldukları program ile engellilerin hayatına dokunmak ve engellilere destek olmak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek istediklerini söyledi

Akçadağ ilçesinde ikamet eden 3 engelli kardeşe doyasıya bir gün yaşatmak için gezi düzenlediklerini belirten Altuntaş, yalnız olmadıklarını hissettirmek istediklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin yakın zamanda araç filosuna katmış olduğu 2 adet engelli araç ile evlerinden alınan gençler, Malatya Diş Sağlığı Polikliniği'nde diş bakımı kuaför ve güzellik salonunda kişisel bakımları yapıldıktan sonra BELSOS Dedekorkut Restaurant’da yemek yediler. Malatya’nın sanat adası olarak bilinen Sanat Sokağı’nda Fotoğraf Makinası Müzesi, Çocuk ve Oyuncak Müzesi, Malatya Kültür Evi’ni de gezen gençler unutamayacakları bir gün yaşadılar.

Başkan Gürkan’a teşekkür etti

Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Altuntaş, düzenlemiş oldukları program ile engellilerin hayatına dokunmak ve engellilere destek olmak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek istediklerini söyledi.

İmkanlar dahilinde bu ve benzeri programları yapmaya devam edeceklerini söyleyen Altuntaş, “ Bizlere bu desteği veren başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a, Kent Konseyi Genel Sekreterliği’ne ve bugün bizlere destek olan BELSOS Genel Müdürlüğü’ne, diş doktorlarına ve kuaför salonu çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

BELSOS Genel Müdürü Zerrin Palancı ise, engellileri topluma adapte etmek anlamında yapılan tüm çalışmaların destekçisi olduğunu belirterek, “ Engelli kardeşlerimizin her daim yanındayız."ifadelerini kullandı.

Diş Dr. Özcan Duman, bu tarz sosyal sorumluluk projelerine katkı vermeye gayret ettiklerini söyleyerek, “Toplumda bir arada yaşadığımız ve engelli kardeşlerimizin yanında olmak amacıyla hareket ettiğimiz bu ve benzeri çalışmaların her daim destekçisiyiz." dedi.

Katılımcı Şener Eroğlu, Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu’nun yapmış olduğu programın özel ve anlamlı bir çalışma olduğunu söyleyerek, engelliler yararına olan her projenin destekçisi olduklarını belirtti.

 Çocuklarının güzel ve anlamlı bir gün geçirdiğini söyleyen Anne Yıldız Nacar ise destek veren herkese teşekkür etti.  

 

Kaynak : PHA


NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA