Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 08-10-2020 19:30

Vali Çuhadar ve il protokolünden koronavirüs denetimi

İçişleri Bakanlığı'nın “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosuyla 81 Valiliğine gönderdiği "Koronavirüs Denetimleri" genelgesi kapsamında Adıyaman’da tüm iş kollarını ve yaşam alanlarını kapsayacak şekilde denetimler yapıldı.

Vali Çuhadar ve il protokolünden koronavirüs denetimi

İçişleri Bakanlığının 81 Valiliğe göndermiş olduğu genelge doğrultusunda ülke genelinde eş zamanlı düzenlenen koronavirüs denetimi Adıyaman’da da Vali Mahmut Çuhadar ve protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Vali Çuhadar, protokol üyeleri ve ilgili kurumların personeli tarafından oluşturulan ekipler; iş yerleri, AVM, semt pazarları,  parklar, lokanta, cafe, kahvehane, internet cafeler, toplu ulaşım araçları gibi birçok noktada  maske, mesafe ve hijyen denetimi yaparak, koronavirüsle mücadelede işletme sahiplerine düşen sorumluluğu hatırlatıp, tedbirler konusunda bilgilendirici ve rehberlik edici uyarılarda bulundu.

Vali Çuhadar, koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında düzenlenen denetimlere katılarak esnaf ve vatandaşları maske takmaları, fiziki mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri konularında uyardı.

Her hafta yapılan denetimlerin amacının salgınla mücadelede vatandaşın duyarlılığını artırarak, farkındalık oluşturmak olduğunu kaydeden Vali Çuhadar, şunları ifade etti:

"İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem taşımaktadır. Alınan tedbirlere herkesin eksiksiz riayet etmesi, başta kendi ve ailemizin sağlığı olmak üzere toplum sağlığı için çok önemlidir. Virüs artık yakınımıza kadar geldi. Bana bir şey olmaz düşüncesinden artık sıyrılmak lazım.  Virüs fırsat bulduğu anda çok hızla yayılıyor. Temizliğimize dikkat edersek, maske takarsak, sosyal mesafemizi korursak virüsten korunmuş oluruz. Tedbirlere uyarak hep birlikte bu salgının üstesinden gelip, virüsü beraber yeneceğiz inşallah."

 

Kaynak : PHA


NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA