Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 03-10-2020 14:35

Milletvekili Fırat: Karabağ Azerbaycan'ındır

AK Parti Adıyaman Milletvekili Halil Fırat, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarına yönelik açıklamada bulundu.

Milletvekili Fırat: Karabağ Azerbaycan'ındır

30 yıldır devam eden Karabağ sorununun Minsk grubu ve BM kararlarına rağmen çözüme kavuşmadığını  ifade eden Fırat, Azerbaycan'ın haklarını savaşarak almak zorunda kaldığını söyledi.

Fırat, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

".. 1988’de SSCB yönetiminde Ruslar Ermenilere arka çıkarak destek vererek Karabağ’da Türklere baskı uygulayarak bölgeden göçe zorlandılar. 1991-1992 yılından itibaren Rus desteğinde tanklarla ağır silahlarla Karabağ’a girildi peşinden Azerbaycan’ın yüzde 20 toprağı işgal edildi, sivil halk Azerbaycanlı Türk kardeşlerimiz köylerinde asrın utancı olarak vahşice katledildiler, Hocalıda binlerce Türk kadın çocuk çok vahşice katledildi.

Uluslararası örgütler katliamlara seyirci kaldı. Yıllarca Azerbaycan oyalandı Ermeniler bununla kalmadı taciz ateşleri ve saldırılarla Azerbaycan'da ilerleme çabalarına girişti, en son saldırılar bardağı taşırdı ve Azerbaycan kendi göbeğini kendi keserek topraklarını kurtarma yolunda şu an ilerliyor."

"Tek millet iki devlet olan Azerbaycan-Türkiye dayanışma içerisindedir"

Türkiye olarak hükümetin tavrını açık seçik ortaya koyduyunu kaydeden Fırat, "Tek millet iki devlet olan Azerbaycan-Türkiye dayanışma içerisindedir. Uluslararası platformlarda da Azerbaycan'ın yanındayız. İnşallah Azerbaycan birlikleri birkaç güne topraklarını tekrar işgalden kurtarır ve sonra masada sorunlara konuşulmaya başlar. Uluslararası alanda da Karabağ Azerbaycan toprağı olarak kabul ediliyor, bu oldu bittilere Türkiye olarak Azerbaycan olarak izin vermeyeceğiz, Karabağ Azerbaycan'ındır. Azerbaycanlı kardeşlerimize muvaffakıyetler diliyorum, şehitlerimize rahmet diliyorum." dedi.

Kaynak : PHA


NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA