Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 02-10-2020 20:25

Adıyaman Hem kötü kokudan kurtaracak, hem de elektrik üretecek

Adıyaman’ın temel sorunlarını ortadan kaldırmak için göreve geldiği günden bu yana gayretle çalışan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, uzun yıllardır gündemde olmasına rağmen bir türlü tamamlanamayan Katı Atık Depolama Tesisinin müjdesini verdi.

Adıyaman Hem kötü kokudan kurtaracak, hem de elektrik üretecek

Adıyaman’ı daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için göreve geldiği ilk günden itibaren gayretle çalışan ve projelerin takipçisi olan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, kentin kangrenleşmiş bir sorununu daha çözüme kavuşturuyor.
Yıllardır üzerinde çalışılmasına rağmen bir türlü çözülemeyen Katı Atık Depolama Tesisinin en kısa sürede tamamlanması için ihalesinin yapılıp, hemen çalışmalara başlandığını söyleyen Başkan Kılınç, hedeflerinin kısa süre içerisinde bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak olduğunu belirtti.
Konu ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Kılınç, “Son teknolojiye uygun bir tesisi Adıyaman’a kazandırmak için kolları sıvadık. Daha önce Ankara’da bulunan Katı Atık Yönetimi Tesisleri ile belediye atıklarından elektrik üretilen tesislerde yaptığımız incelemeler sonunda benzer bir projeyi Adıyaman’ımızda da hayata geçirmek için çalışmalara başladık. İlimizin öncelikli sorunlardan bir tanesi olarak gördüğümüz Katı Atık Tesisi ve Vahşi Depolama projelerini en kısa sürede hizmete koymak için gece gündüz demeden çalışacağız. Çevre, çevre sağlığı, imar ve enerji gibi birçok anlamda büyük yarar sağlayacak olan yeni tesisin tamamlanması ile mevcut kötü koku ve görüntü ortadan kalkacak inşallah. Projenin tamamlanmasıyla hem çevremiz daha temiz olacak, hem de kendi elektrik enerjimizi üreterek belediyemize ek kaynak sağlamış olacağız. Kentimiz için hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA