Advert
Advert
Advert

Jandarmadan Çocuklara Trafik Eğitimi

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığınca Trafik Dedektifleri ve Meslek Tanıtımı faaliyetleri kapsamında, Jandarma personeli beraberinde dedektör köpeği 'Badem' ile Dahi Çocuk Anaokulu öğrencilerini ziyaret etti.

Jandarmadan Çocuklara Trafik Eğitimi
Jandarmadan Çocuklara Trafik Eğitimi

Kurucu Okul Müdürü Tekin Binzet, yaptığı açıklamada, daha bilinçli nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak ve Jandarma Teşkilâtını Okul çağındaki çocuklara anlatarak bilinçlenmelerine katkı sağlamak amacıyla,  Jandarma personelinin Dahi Çocuk Anaokulu öğrencileri ile keyifli bir program gerçekleştirdiğini kaydetti.

-JANDARMA DEDEKTÖR KÖPEĞİ 'BADEM' İLGİ ODAĞI OLDU

Dahi Çocuk Anaokulunda eğitim gören çocukları her hafta farklı bir kuruma götürdüklerini belirten Binzet, şöyle devam etti:

"Amacımız çocuklara farklı meslekleri tanıtmak. Bu proje kapsamında okulumuza gelen Jandarma ekipleri çocuklarımıza trafik ve uymaları gereken kuralları öğretirken gelecekte jandarmaya karşı gönüllerinde olumlu iz bırakarak, suç ve suçlunun karşısında olmalarını sağlamak ve en önemlisi suçlu olmanın ne kadar kötü bir durum olduğunu öğrenmelerine katkı sağlıyoruz. Bu arada eğitimli Jandarma köpeği Badem ile tanışan çocukların mutluluğu gerçekten görmeye değerdi."

- 4- 6 YAŞ ARASI 100 ÇOCUKLA İNTERAKTİF TRAFİK GÜVENLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Binzet, Adıyaman Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekiplerinin 4, 5 ve 6 yaşlarındaki 100 çocuk ile gerçekleştirdiği interaktif trafik güvenliği eğitimlerinin ardından farklı kurumları ziyaret etmeye ve oralardan okula gelecek olan görevlilerle ile çocuklara meslek tanıtımı yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'de 76 Firmanın Desteğiyle Tüm Okul Yenilendi
Besni'de 76 Firmanın Desteğiyle Tüm Okul Yenilendi
Besni’de 18 Bin 151 Öğrenci Karne Sevinci Yaşadı
Besni’de 18 Bin 151 Öğrenci Karne Sevinci Yaşadı