Eğitim
Giriş Tarihi : 09-10-2019 15:40

Adıyaman Üniversitesinde 'Ümmetin Coğrafyası' Adlı Konferans Verildi

Adıyaman Üniversitesi Kamu Yönetimi Topluluğu tarafından, Adıyaman Belediyesi Özel Kalem Müdürü Nevzat Yıldırım’ın konuşmacı olarak katıldığı “Ümmetin Coğrafyası” konferansı düzenlendi.

Adıyaman Üniversitesinde 'Ümmetin Coğrafyası'  Adlı Konferans Verildi

Vehbi Koç Konferans Salonunda düzenlenen konferansa Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hakan Özöncel, üniversite akademik ve idari çalışanları ile öğrenciler katıldı.

Konuşmasında, dünya üzerindeki emperyalist güçlerin Afrika ülkeleri üzerinde kurmuş olduğu baskı ve misyonerlik çalışmalarından bahseden Yıldırım, Tanzanya, Malezya, Sudan ve Nijerya gibi ülkelerden örnekler verdi.

Özellikle İngiltere ve Fransa’nın Afrika ülkeleri üzerinde ezici bir etkinliğe sahip olduğunu belirten Yıldırım, “Fransa’da öğretmen olmanın şartlarından biri de Afrika’da altı ay misyonerlik eğitimi görmektir. Afrika’ya baktığımızda maalesef karşımızda her şeyini Batı’ya teslim etmiş, ağlayan, bir tarafı yokluk diğer tarafı ise zenginlik içerisinde olan ülkeler görüyoruz.” dedi.

Sosyal, kültürel, eğitsel ve dini konuların yer aldığı konferansın akabindeki soru- cevap kısmında Yıldırım, öğrenciler tarafından  kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA