Rektör Turgut’tan Yeni Akademik Yıl Mesajı

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, 2019-2020 Yeni Akademik Yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Rektör Turgut’tan Yeni Akademik Yıl Mesajı
Rektör Turgut’tan Yeni Akademik Yıl Mesajı

Rektör Turgut, mesajında, "Sevgili öğrenciler, üniversitemizin değerli akademik ve idari personeli, 2019-2020 akademik yılında sizlerle birlikte olmanın sevinci ve heyecanı içindeyiz."dedi.

Üniversitenin yüksek eğitim ve öğretiminin 13 yıldır önemli yapıtaşlarından biri olarak, yeni akademik yılına başladığını ifade eden Turgut, "13 fakülte, 3 enstitü ve 9 yüksekokulda, 21 bin öğrencisine 1445 akademik ve idari personelle eğitim veren üniversitemiz, Türkiye’nin 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmasına katkı sağlama potansiyeli en yüksek, öğretim kurumlarından biridir."şeklinde ifade etti. 

Öğrencilere hitap eden Rektör Turgut, şunları kaydetti:

"Üstün bir başarı ile Adıyaman Üniversitesini seçmiş olmanız bizim için bir onurdur. Bizim referansımız, tecrübemiz, akademik kadromuz, kurumsal yapımızdır. Ancak üniversitemizi seçmenizde Adıyaman gibi huzurlu bir şehrin de payının olduğunu biliyoruz. Bu seçim sizlerin hem üniversitemizden hem de Adıyaman’dan geleceğinizin şekillenmesi adına çok şeyler beklediğinizi göstermektedir. Artık bir üniversite mezununun “istihdam edilmeyi düşünen” değil, “istihdam yaratmayı düşünecek kadar cesur ve geniş ufuklu” olarak tanımlandığı günlere geldik. Basit ve yerel düşünmeyen, dünyaya açılmayı hedefleyen, ‘’küresel ölçekte işler başaran” insanlar olmayı hedeflemelisiniz. Sizlerin, sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde mesleklerini ifa edebilecek, eğitim ve donanıma sahip bireyler olarak yetiştirilmesi amacıyla her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu bilmenizi isterim. Üniversite hayatı sizin geri kalan hayatınız için bir hazırlık evresidir. Burada sadece bilimsel ve akademik donanımlarınızı artırmayacaksınız. Hayat boyu sürecek dostluklar kuracaksınız. Uzun yıllar konuşacağınız, çocuklarınıza anlatacağınız hatıralarınız olacak. Bu güzel şehrin, bu güzel üniversitenin, bu güzel zamanın tadını çıkarmaya bakın… Ama şunu hiç unutmayın ki geri gelmeyecek iki şey, zaman ve sağlıktır, onun için zamanınızı çok iyi değerlendirin ve sağlıklı iken sağlığınızın kıymetini bilin"

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni Ülkü Ocaklarından 'Bir Tuğlada Sen Koy' Kampanyası
Besni Ülkü Ocaklarından 'Bir Tuğlada Sen Koy' Kampanyası
Başkan Kılınç’tan ‘Dünya Gazeteciler Günü’ Mesajı
Başkan Kılınç’tan ‘Dünya Gazeteciler Günü’ Mesajı