Güncel
Giriş Tarihi : 31-05-2019 00:10

Başkan Dağtekin'den Kadir Gecesi Mesajı

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin Kadri Gecesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Dağtekin'den Kadir Gecesi Mesajı

Başkan Dağtekin, mesajında, yüce kitap Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı Kadir Gecesi’nin bir kez daha idrak edileceğini kaydetti.

Dağtekin, Mübarek Ramazan ayını uğurlamaya hazırlanırken Kadir Gecesi'ne ulaşmanın manevi heyecanı ve coşkusunu yaşadıklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Kur'an-ı Kerim'de, 'Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır' mealindeki ayetle, bu gecenin esenlik dolu olduğuna işaret edilmektedir. Bizleri böyle kıymetli, bereketli, izzetli bir geceye eriştirdiği için Allah'a hamd  ediyoruz. Bu mübarek  gecenin getirdiği esenlik ve selametin, tüm yurdumuzu, aziz milletimizi ve bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını; yeryüzünde barış ve huzura vesile olmasını diliyorum. Mübarek Kadir Gecesi, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkan ve fırsat sunmaktadır. Tüm Adıyamanlı kardeşlerimiz ve İslam alemi , bu eşsiz fırsatın şuurunda olarak, bu gecenin feyiz ve bereketinden manevi olarak en üst seviyede istifade edeceğine inanıyorum. Bu mübarek gece vesilesiyle İslam aleminin  kadrinin yeniden yücelmesi için Kur’an-ı Kerim'e  daha sıkı sarılmamız gerekiyor."

Dağtekin, "Hakkı, hakikati, adaleti, ahlakı, erdemi, fazileti anlatan, iyiliği ve kötülüğü fark etmemizi, hatayı sevaptan ayırt etmemizi, kendimize gelmemizi sağlayan Yüce Kitabımızı anlamaya ve yaşamaya çalışmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Adıyamanlı kardeşlerimizin  ve tüm İslam dünyasının Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor; Yüce Mevla'dan barış ve huzur içinde hepimizi Ramazan Bayramı'na da eriştirmesini diliyorum." ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA